Biuro Ekspertyz Sądowych jakość opinii

  • przygotowywana w zespołach
  • wydawana przez biegłego specjalistę z wieloletnim doświadczeniem
  • przy wykorzystywaniu wysokiej klasy zaplecza technologicznego

Jakiego typu badania można zlecić w państwa firmie?

Wykonujemy następujące badania przekazanych nam telefonów komórkowych:

  • dokumentowanie zawartości pamięci wewnętrznej urządzenia,
  • odzyskiwanie skasowanych przez użytkownika danych,
  • analiza wykorzystania telefonu,
  • zgodność towaru z umową, prawidłowość funkcjonowania telefonu,
  • analiza, czy w danym urządzeniu zamontowany został podsłuch.

Czy wyniki przeprowadzonych badań mogą służyć jako dowód w sądzie?

Mogą. W postępowaniu cywilnym, poza pewnymi wyjątkami, sąd ma obowiązek uwzględnić wniosek dowodowy. Z pewnością badanie wykonane przez instytucję specjalistyczną wzmocni wiarygodność dowodu i utrudni jego podważenie przez drugą stronę postępowania.

Czym różnią się usługi państwa instytucji od usług oferowanych przez multum innych firm obecnych na rynku?

Przede wszystkim oferta konkurencji jest zwykle znacznie węższa. Nawet dobrze wyposażone laboratoria oferują dość często jedynie odzyskanie danych lub ich udokumentowanie. Możliwości kończą się tam, gdzie kończy się wsparcie producenta UFED lub XRY dla konkretnego modelu. My dodatkowo dysponujemy zespołem informatyków śledczych, będących w stanie przeprowadzić dokładną, szczegółową analizę nośnika przy wykorzystaniu nie tylko dedykowanych narzędzi, ale również zaawansowanego oprogramowania stosowanego w informatyce śledczej. 
Wyposażenie jednego stanowiska do badania telefonów komórkowych, to koszt przekraczający nieraz 100 000 zł. Na to nie może sobie pozwolić "pan z komisu" oferujący swoje usługi w mikroskopijnym lokalu w bramie kamienicy na rynku. 
Dodatkowo nie zawsze przecież ostatecznym celem przeprowadzenia badania jest tylko pozyskanie suchych danych. Multimedia oraz treści zabezpieczone z danego telefonu komórkowego, być może będą musiały zostać poddane kolejnym analizom. Klient może zażyczyć sobie wykonanie analizy fonoskopijnej plików dźwiękowych, analizy antropologicznej na podstawie znajdujących się w pamięci telefonu plików graficznych i wideo czy też poprosić o ocenę prawną treści np. znajdujących się w archiwum wiadomości SMS lub w treści wiadomości mailowych.
Cechą naszej instytucji jest przede wszystkim kompleksowa pomoc naszym klientom.