Biuro Ekspertyz Sądowych jakość opinii

  • przygotowywana w zespołach
  • wydawana przez biegłego specjalistę z wieloletnim doświadczeniem
  • przy wykorzystywaniu wysokiej klasy zaplecza technologicznego

Szlachetna Paczka 2018

Okres zimowy to czas, w którym przychodzi wiele refleksji. To również czas świąteczny i odrobinę magiczny. Z nadchodzącym końcem roku zastanawiamy się co zrobiliśmy, aby ten rok i całe życie było lepsze dla nas i otaczających nas ludzi. Ile zrobiliśmy dla innych, nie myśląc tylko o sobie? Każdy zadał sobie takie pytanie przynajmniej raz w życiu. Codzienność powoduje, że czasami zapominamy o tych najbardziej potrzebujących, a pamiętamy tylko o sobie. Aby to zmienić, Kierownictwo Biura Ekspertyz Sądowych wraz z pracownikami, postanowiło przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka” i dać coś od siebie dla innych.

Szlachetna paczka

Całe przedsięwzięcie było na tyle spontaniczne, że na podjęcie decyzji komu pomóc i zorganizowanie prezentów, mieliśmy tylko 5 dni. To dużo i jednocześnie mało na tak odpowiedzialne zadanie. Było to wyzwanie dla nas jako grupy osób codziennie pracujących ze sobą, oraz wielka odpowiedzialność przed organizatorami Szlachetnej Paczki i jej wolontariuszami. Najważniejsze jednak było to, że nie mogliśmy zawieść wybranej, potrzebującej rodziny.

Kiedy rozpoczęliśmy akcję i ogłosiliśmy ją wśród pracowników, odzew był tak duży, że po trzech dniach byliśmy na bardzo zawansowanym etapie i nie było mowy o wycofaniu się. Entuzjazm i nastrój jakie pojawiły się wśród nas były niesamowite. A przecież trzeba było włożyć dwa razy więcej energii aby nadążyć z codzienną pracą i pogodzić ją z organizacją paczki. Zdecydowanie była to energia pozytywna. Zebraliśmy żywność, chemię, ubrania i wiele innych potrzebnych rodzinie rzeczy. Dzięki uprzejmości lubelskiego Oddziału Szkoły Językowej Speak Up, udało nam się zorganizować kurs języka angielskiego, który był marzeniem najmłodszego członka wybranej przez nas rodziny. Zwieńczeniem całej akcji było finalne pakowanie prezentów.

Szlachetna paczka

Widok czerwonych paczek to znak, że wszystko przebiegło pomyślnie. Mogliśmy wziąć głęboki oddech i powiedzieć sobie „udało się”. Paczki trafiły do wybranej przez nas rodziny. Przez cały czas towarzyszył nam uśmiech, a codzienność zeszła na drugi plan. Szlachetna Paczka pokazała, że jesteśmy w stanie zmobilizować się w każdej chwili i tworzymy zgrany zespół. Nie możemy doczekać się następnego roku, kiedy to znów oddamy się tej wnoszącej wiele wartości chwili.

Dziękujemy Zarządowi oraz wszystkim pracownikom, którzy włączyli się w akcję i pomogli w jej zorganizowaniu. Raz jeszcze szczególne podziękowania składamy Panu Adamowi Paluchowi, Dyrektorowi lubelskiego Oddziału Szkoły Języka Angielskiego Speak Up. Pamiętajmy - hasło #Lubię ludzi ma wielką moc.

Szlachetna paczka