Biuro Ekspertyz Sądowych

Poniżej przedstawiamy publikacja i artykuły, które przygotowali pracownicy i współpracownicy Biura Ekspertyz Sądowych w Lublinie lub też zostały one przygotowane we współpracy z instytucjami naukowymi.

 

 

Anti-Anti Forensics, czyli jak przechytrzyć TrueCrypt

Artykuł prezentujący jedno z możliwych podejść do odszyfrowywania danych zabezpieczonych za pomocą TrueCrypta, podejście dotyczące budowania personalizowanych słowników i „ataku na hasło” za ich pomocą.

Więcej...

Podrabiane pamięci USB (pendrive) - jak walczyć z oszustami

Artykuł o tym podrabianych pamięciach USB (pendrive) - przedstawiający na przykładzie raportu z analizy urządzenia typu pendrive o deklarowanej pojemności 128 GB wykonanego przez laboratorium informatyki śledczej Biura Ekspertyz Sądowych w Lublinie w jaki sposób profesjonalnie wykonać analizę takiego pendrive i jak wykazać fałszywe parametry urządzenia. Pamięci takie sprzedawane są na portalach po bardzo atrakcyjnych cenach, są w rzeczywistości tzw. "fake pendrive" czyli urządzeniami, które nie mają prawa działać z deklarowaną pojemnością ze względu na faktycznie zainstalowaną kość pamięci o setki razy niższej wielkości.

 

Pendrive o fałszywej pojeności 128 GB
Pendrive o wielokrotnie zawyżone wielkości 128GB

 

Więcej...

Odzyskiwanie usuniętych wiadomości SMS

Artykuł omawiający ogólnie proces odzyskiwania wiadomości SMS z telefonów komórkowych i smartfonów. Poruszający problematykę różnych metod i ich skuteczności w odniesieniu do odzysku wiadomości SMS.

Więcej...

Realne zagrożenia dla bezpieczeństwa danych

Artykuł wskazujący na realne niebezpieczeństwo wynikające z niewystarczającego zabezpieczenia danych, przechowywanych w urządzeniach mobilnych typu smartfon lub tablet. Opis przygotowany w formie scenariusza zdarzeń.

Więcej...

Niewidoczne dowody

Zastosowanie promieniowania podczerwonego przy badaniu autentyczności pisma i dokumentów.

Więcej...